Video/ Ëndrra për tu bërë futbollist iu pre në mes, shokët e nderojnë kështu 16-vjeçarin e vrarë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Meksikën, pasi një adoleshent 16-vjeçar është vrarë me armë zjarri nga policia.

Tragjedia ndodhi në Oaxaca, kur një djalë i quajtur Aleksandër Gomez kishte shkruar në një pikë karburanti për të marrë diçka për të pirë.

I trembur ai u largua së bashku me një shokun e tij me vrap, por në atë moment thuhet se policia e qëlloi me armë dhe ai ndërroi jetë. Një ngjarje e dhimbshme, me Aleksandrin që është përcjellë për në banesën e fundit nga familja dhe miqtë e tij.

LEXO EDHE  Shevchenko shkarkohet nga Geona

Pasioni i madh për Aleksandrin ishte futbolli dhe për këtë arsye miqtë e tij kanë vendosur të bëjnë diçka të veçantë, pas ndarjes nga jeta të personit në fjalë. Ata vendosën që Aleksandri të “shënojë” golin e fundit duke përqafuar më pas arkivolin e tij.