Kategoria e Parë/ Elbasani triumfon me përmbysje, ja të gjitha rezultatet e pesë ndeshjeve

Sapo kanë përfunduar pesë ndeshjet e Kategorisë së Parë të vlefshme për javën e 21-të të kampionatit.

Në grupet A dhe B janë luajtur disa përballje tepër delikate ku vendoset fatet e mbijetesës për pjesën më të madhe të skuadrave.

Nuk munguan surprizat edhe në këtë javë, ku 3 skuadra arritën të fitonin me përmbysje. Bëhet fjalë për Elbasanin, Ilirinë dhe Orikun.

LEXO EDHE  Newcastle ofron 40 milion euro për Hazard

Fitore me vlera arriti edhe Veleçiku  të cilët mposhtën në transfertë Burrelin, teksa Egnatia bëri detyrën në shtëpi përballë Tërbunit.

Rezultatet e 5 sfidave të sotme:

Grupi A

Burreli-Veleçiku 0-2

Egnatia-Tërbuni 2-1

GRUPI B:

Oriku-Shënkolli 3-2

Devolli-Iliria 1-2

Elbasani-Turbina 3-2