Biznesmeni gay: Doja të bashkëjetoja me kryeministrin Rama, ai ka…

Biznesmeni i njohur gay ka zgjedhur politikanin me të cilin do të donte të bashkëjetonte. Në një lidhje me video në një emision televiziv mbrëmjen e djeshme, Elton Ilirjani u shpreh se do donte të jetonte me kryeministrin Edi Rama, por vetëm si artist.

Për kryetarin e opozitës, Lulzim Bashën tha se nuk e lejon Flamur Noka sepse sipas tij është kundër LGBT.

Për ish-kryeministrin Berisha u shpreh se është pak i vjetër ndërsa presidetin Ilir Meta, sipas tij nuk e lë kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

 “Rama është më mirë ekstetikisht se të gjithë ata aty. Jo Rama si mashkull nuk më pëlqen, por është më i paraqitshëm se të tjerët. Të paktën ka estetikën. Kur shkon jashtë prezantohet si kryeministër i Shqipërisë dhe ka lezet, sa një kryeministër më parë që nuk fliste dot anglisht. Të bashkëjetoja me Lulin?

Me Lulin edhe të doja unë, s’do donte Luli, ka krahun e tij të djathtë kundër LGBT, janë një parti kundër kauzës. Berisha është pak i vjetër, Ilir Metën nuk e lë Monika. Kështu që e pamundur. Me Edi Ramën do bashkëjetoja si një artist. Krahu i djathtë i Lulit është Flamur Noka që doli e bëri thirrje kundra LGBT-së. Askush nuk u prononcua nga PD,”– tha ai në emisionin “Zonë e Lirë.

LEXO EDHE  ‘Janë rripa, jo VIP-a’/ Robert Aliaj flet nëse do ishte pjesë e Big Brother?!

Përsa i përket temës së legalizimit të kanabisit theksoi: “Nuk jam dakort fare të përdorimit të asnjë lloj droge. As për farmaceutikë nuk mund të menaxhohet në Shqipërisë sepse shqiptarët manipulojnë çdo gjë”.