Maturantët nuk ndalen më/ Ja ku do të protestojnë ditën e shtunë (Foto)

Maturantët kanë vendosur që të mos t’i ndalin protestat të tyre pas pabesisë së madhe që ju bë nga ana e Minsitrisë së Arsimit në tezat e provimeve.

Pas protestës së madhe përballë Ministrisë së Arsmit, maturantët do të vijojnë protestat edhe përgjatë ditës së shtunë përballë Zyrave Arsimore.

Maturantët e Durrësit kanë vendosur që të mblidhen sërish nesër për të protestuar prballë Zyrës Arsimore. Njoftimi i maturantëve për të thirrur në protestë të gjithë qytetarët e Durrrësit ëhstë mbështetur edhe nga ish-kryeministri Berisha.

LEXO EDHE  Gjekmarkaj: Nëse ndërhyrja e policisë do vinte 5 minuta më vonë, në PD do të kishte arkivole

Ja postimi i Berishës:

Protesta e maturanteve kunder mashtrimit dhe pabesise po perhapet ne mbare vendin.

Neser fjalen e kane maturantet e Durresit!

Te gjithe ne proteste ne ora 11:00!

Lexoni thirrjen e tyre! Ju lumte maruranteve! sb