Skandal, publikohen tezat e provimit të maturës/ FOTO

Maturantët iu nënshtruan sot provimit të dytë të Maturës Shtetërore, në lëndën Gjuhë Shqipe dhe Letërsi. E ndërsa maturantët ishin në provim, janë publikuar edhe tezat.

Denoncimi është bërë në rrjetet sociale, ndërsa është vënë në dijeni edhe ministrja Besa Shahini.

LEXO EDHE  Gjekmarkaj: PD është vetëm një. Ristani: Basha nuk ka njerëz pas vetes,

Kjo e fundit, bashkë me drejtues të tjerë të Ministrisë së Arsimit kishin paralajmëruar masa të forta ndaj maturantëve që do të kapeshin me kopje apo celular. Tashmë Ministria e Arsimit duhet të sqarojë se si ka rrjedhur teza jashtë.