Marrëveshja për zgjedhoren, deputeti apel “opozitës së re”: Votojeni, është hapi i parë kundër Beut të Surrelit

Deputeti Lefter Maliqi i është drejtuar me një apel kolegëve të tij të opozitës parlamentare që të mos bashkohen me aktrimin e turpshëm të Kryeministrit Edi Rama, por të miratojnë marrëveshjen për zgjedhoren.

Maliqi shprehet se kjo marrëveshje është hapi i parë për largimin e diktatorit Rama.

“Amerika është vendi që shqiptarët e duan për shumë arsye dhe Amerika nuk lodhet duke na mbështetur në çdo formë.

Dhe USA meriton seriozitet!

Rama, se ti di anglisht me mirë se unë, po ama këtë shprehjen fiksoje “No Jokes”.

Se ti shikon dhe filma. Po, po, për atë të fundit e kam. Joker-in”, shkruan Maliqi.

Postimi nga Lefter Maliqi

Vendi i Demokracisë së vërtetë, SHBA, përshendet marrëveshjen për reformën zgjedhore, e cila është hapi i parë për ikjen e Diktatorit Rama. Ftoj miqtë e mi të opozitës parlamentare të mos bashkohen me aktrimin dhe fundin e turpshëm të Beut të Surrelit. “No more jokes”, Rama!

Amerika është vendi që shqiptarët e duan për shumë arsye dhe Amerika nuk lodhet duke na mbështetur në çdo formë.

LEXO EDHE  Berisha: Opozita është fasadë, Rama po mban Lulzim Bravën në atë pozicion

Dhe USA meriton seriozitet!

Rama, se ti di anglisht me mirë se unë, po ama këtë shprehjen fiksoje “No Jokes”.

Se ti shikon dhe filma. Po, po, për atë të fundit e kam. Joker-in.

No jokes! No films! No Joker! Konflikti është ai që lind drama, sa më shumë konflikt gjen aktori, aq me interesante bëhet shfaqja e tij – kështu thoshte në fillim te viteve 70′ Michael Shurtleff, një prej Uraganëve të Broadway-t. Ndërkohë, Ramziu një kopjac i keq dhe pa pikë virtualiteti kërkon të gjejë kudo konflikt në favor të performancës së tij. Harron ky ditëzi e dritëshkurtër se Amerika nuk ia beson fatin e shqiptarëve apo integrimin si të tillë një pseudoartisti dalë bojë që për më tepër aktrimin e kthen në palaçollëk. Unë votoj marrëveshjen e mbështetur nga Sekretari Amerikan Pompeo sepse nuk lejoj askënd të veprojë kundër partnerit strategjik 🇦🇱🇪🇺🇺🇸.