Koronavirusi/ Dalin shifrat e Italisë! Ja sa viktima dhe sa të infektuar pati në 24 orët e fundit

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 53 viktima (71 dje) nga koronavirusi për një total prej 34167

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1399 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 171 338

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 379 raste të reja pozitiv për një total prej 236 142.

LEXO EDHE  Tabaku: PD do të prezantohet me kandidatë më të mirë të mundshëm në zgjedhjet lokale

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 25 viktima nga koronavirusi për një total prej 16 374 që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu pati edhe 252 raste të reja të pozitivitetit Covid për një total prej 90 932.