Skandal/ Oligarkët e Ramës, Salillari dhe Luca po shkatërrojnë lumenjtë Mat dhe Shkumbin (Video)

Ndotja e lumenjve nga miqtë e Rilindjes është kthyer në një problem shqetësues në të gjithë vendin. Pas shkatërrimit të lumit Mat nga firma “Salillari” me urdhër të qeverisë një tjetër lum po shkatërrohet nga një biznesmen “mavi”.

Bëhet fjalë për Gjergj Lucën, sipërmarrja e të cilit është trumpetuar shumë nga kryeministri Edi Rama. Kompania “Rozafa” e këtij biznesmeni duket se nuk po pyet për asnjë shqetësim qytetarësh, edhe pse dje u mbajt një proteste nga banorët.

Ditën për diell, Rozafa e Lucës, shkarkon mbetjet në lumin Shkumbin, e gjitha kjo me pamje të qarta.

Përveç ndotjes së madhe, videoja tregon edhe njëherë sesa i pafuqishëm është shteti ynë ndaj të fortëve që komandojnë qeverinë.

LEXO EDHE  ISHP: Evitoni sa më shumë përdornin e kondicionerit gjatë udhëtimeve me makinë

Epo, vetëm sipërmarrjet e Rilindjes kanë rëndësi, shqiptarët durojnë çfarëdolloj ndotjeje.

Denoncimi:

Ja si I derdhin mbeturinat e peshkut ne lumin shkumbin firma rozafa pa e prishur terezine fare dhe ai minstri klosi qe na del ne televizione se dje Ishte dita boterore e mjedisit ja ku I ka faktet dhe administratorja e fahatit labinot fushe luljeta kaculi ja ku I ka faktet mos ti mbaje ato punonjesit kot aty qe rrine ne kafe Po te vi te Shikoje Hallet e fahatit se Po e kthejne labinotin si me Siri /JOQ