Njihuni me surprizat e motit për nesër

Moti sot pritet me vranësira mesatare deri të dendura por ndryshe nga dita e shtunë reshjet do të jenë të herëpashershme me intensitet të ulët.

Në disa zona malore reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Lokalisht do të kemi breshër.

LEXO EDHE  Rritja e rasteve me koronavirus/ Mjeku shqiptar: Kjo është vala e parë

Përgjatë relieveve malore do të kemi stuhi afatshkurtër.