‘Zgjedhorja’/ Meta: Lajm pozitiv, por jo i mjaftueshëm për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme

Presidenti i republikës, Ilir Meta, ka përgëzuar Këshillin Politik për arritjen e marrëveshjes për Reformës Zgjedhore.

Në reagimin e tij Meta e cilëson këtë marrëveshje një lajm pozitiv për të garantuar zgjedhjet e lira dhe të ndershme, ndërsa shon se ka vend edhe për më shumë përmirësim.

Ndërkohë ai ka një falenderim edhe për ambasadorët e akredituar në Tiranë të cilët mbështesin Shqipërinë në rrugëtimin e saj Europian.

Ja reagimi i Metës:

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta përgëzon Këshillin Politik për konsensusin e sapoarritur për Reformën Zgjedhore.

Ky është një lajm pozitiv, por jo i mjaftueshëm për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme.

Kultura e konsensusit duhet të vazhdojë edhe për kushtet e tjera për të përshpejtuar çeljen e negociatave.

Falenderime edhe partnerëve tanë europianë për durimin e tyre!

Falenderim të veçantë edhe për SHBA dhe Britaninë e Madhe që mbështesin të ardhmen europiane të Shqipërisë! 🇦🇱🇪🇺

 

LEXO EDHE  KPA lë në fuqi vendimin e shkarkimit për Artan Bajramin, ish-kreun e Apelit të Krimeve të Rënda