Kontrolle me drone dhe mbi 100 policë në terren, prangoset 27-vjeçari për kanabis (VIDEO)

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit, pas konstatimit të një rasti ikultivimi kanabisi në zonën e Cakranit.

Pas hekurave ka përfunduar shtetasi F. M., 27 vjeç. pasi në oborrin e banesës së tij janë evidentuar 30 fidanë në kubikë, në tentativë për t’i kultivuar në tokë.

Burimet zyrtare njoftojnë se Policia e Shtetit po përdor dronët për monitorimin e zonave të thella e pyjore dhe gjatë kontrollit të territorit janë angazhuar mbi 100 punonjës policie dhe disa dronë.

Mësohet se gjentët e Antidrogës kanë kontrolluar dhe zonën e Pishporos për disa orë, nga toka dhe me dronë inteligjentë dhe nuk u gjet asnjë bimë e kultivuar.

Fier – Vijon kontrolli masiv i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.Policia e Shtetit po përdor dronët për monitorimin e zonave të thella e pyjore.Gjatë kontrollit të territorit janë angazhuar mbi 100 punonjës policie dhe disa dronë.Agjentët e Antidrogës dhe shërbime të tjera policore kontrolluan zonën e Pishporos për disa orë, nga toka dhe me dronë inteligjentë dhe nuk u gjet asnjë bimë e kultivuar.Ndërsa gjatë kontrollit të ushtruar në zonën e Cakranit u konstatua një rast tentative kultivimi. Policia ka vënë në pranga shtetasin F. M., 27 vjeç, pasi në oborrin e banesës së tij janë evidentuar 30 fidanë në kubikë, në tentativë për t'i kultivuar në tokë.Kontrolli i territorit do të vijojë pa ndërprerë duke kontrolluar çdo cep të territorit dhe në zonat më të largëta, falë përdorimit të flotës së dronëve dhe helikopterëve.#ShqipëriPaKanabis

Gepostet von Policia e Shtetit am Mittwoch, 3. Juni 2020

LEXO EDHE  ‘Pandemia kërkon Edin’/ Ironia e Vasilit: Ku je zhdukur o strategu që i tregove vendin OBSH-së?