Vetingu/ Shkarkohet nga detyra kryetarja e Gjykatës së Kavajës

Kryetarja e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula pas seancës dëgjimore në KPK

Entela Shedula, kryetarja e Gjykatës së Kavajës, është shkarkuar nga detyra. Vendimi u mor këtë të Enjte nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Për KPK, Shedula nuk justifikon pasurinë.

Në seancën dëgjimore, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit u shpreh se konstatoi mungesë burimesh të ligjshme për ndërtimin e një shtëpie 3-katëshe në Kavajë si dhe pasaktësi të tjera në deklarimet e pasurisë së saj.

LEXO EDHE  Vapa “tërbon” Ramën, kundër opozitës dhe ndërkombëtarëve

LEXO: 

Ndërtimi i një vile 3-katëshe prish balancën e gjyqtares Entela Shedula