Covid-19/ Maqedonia e Veriut pezullon përfundimisht futbollin për këtë sezon

Maqedonia e Veriut ka zyrtarizuar pezullimin përfundimtar të sezonit. Shkak është bërë numri i madh i personave pozitivë me Covid-19 në skuadrat e futbollit dhe rritjes së ndjeshëm të shifrave në mbarë vendin. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Federatës.

“Duke ndjekur gjendjen shëndetësore në vendin tonë, veçanërisht në ditët e fundit dhe situatën me testet pozitive me Covid-19 të konfirmuara te disa futbollist te Renova dhe Shkëndija dhe më pas procesi i vetë-izolimit, Këshilli Drejtues solli vendim ta ndërpresë sezonin garues 2019/20 në Ligën e Parë dhe në Kupë”, thuhet në njoftimin e Federatës.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, partitë shqiptare sigurojnë 33 mandate