Milot Rashica i gatshëm për sfidën e sotme ndaj Eintracht Frankfurt

Mbrëmjen e sotme luhet sfida e prapambetur e javës së 24-t të Bundesligës mes Werder Bremen dhe Eintracht Frankfurt.

Në prag të kësaj sfide, Werder Bremen ka bërë të ditur se ylli i skuadrës, Milot Rashica, është riaftësuar plotësisht nga dëmtimi që pësoi dhe do të jetë i gatshëm për tu aktivizuar edhe pse ndoshta jo si titullar.

Rashica ishte dëmtuar në ndeshjen e javës së kaluar, dhe ishte zëvendësuar në minutën e 58-të.

LEXO EDHE  F1, Austri/ Start katastrofë për Ferrarin, Leclerc dhe Vettel “out” (VIDEO)

Werder Bremen gjendet në një situatë aspak të mirë këtë sezon, ku renditet në vendin e 17 me 25 pikë, dhe një fitore e mundshme kundër Eintracht Frankfurt, është e një rëndësie të madhe.