Korçë/ Makina përplas rëndë këmbësoren dhe largohet

FOTO ILUSTRUESE

Një aksident automobilistik është regjistruar mëngjesin e kësaj të mërkure në qytetin e Korçës.

Mësohet se një mjet ka goditur një të moshuar në rrugë dhe më pas është larhuar menjëherë nga vendngjarja.

Mësohet se kalimtarja është rreth 70-vjeçe dhe është plagosur rëndë.

LEXO EDHE  Plagosja me armë në ish-Bllok, arrestohet djali i ish-deputetit

Kanë qenë kalimtarët në rrugë, të cilët kanë njoftuar policinë dhe ambulancën, që më pas kanë bërë të mundur transportimin e të plagosurës në spitalin e Korçës.