Kërcënon policin dhe i dëmton makinën, prangoset 46-vjeçari

Një 46-vjeçar është arrestuar nga policia er Pogradecit, pasi akuzohet se ka kanosur për  shkak të detyrës punonjësin e policisë dhe i ka dëmtuar automjetin me send të fortë.

Pas hekurave ka përfunduar shtetasi me iniciale V. Q., banues në fshatin Buçimas, Pogradec.

“Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas në lagjen nr. 1, ka kanosur gjatë ushtrimit të detyrës, me një send (shkarkues elektrik) specialistin e policisë së zonës shtetasin B. M., dhe ka dëmtuar me mjet të fortë automjetin tip “Mitsubishi” të këtij punonjësi.” thuhet të njoftimin e policisë.

LEXO EDHE  Shteti i dorëzuar/ Covid 19 shifra rekord, 21 të vdekur për një javë

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për hetime të mëtejshme.