Gruaja e policit që vrau me forcë George Floyd nuk dëshiron as një cent nga divorci i tyre

Gruaja e policit që vrau George Floyd, Derek Chauvin, ka nisur procedurat për divorc.

Kellie May Chauvin dëshiron një ndarje paqësore nga polici Derek Chauvin, gruaja tani ka braktisur  ish-oficerin e Minneapolis, dhe nuk dëshiron as një cent për divorcin e tyre, shkruan TMZ.

Kellie Chauvin, 45 vjeç, u paraqit për divorc disa ditë pasi Chauvin e shtypi me gjunjë Floydin gjatë arrestimit, ndërsa ai thërriste, “Unë nuk mund të marr frymë”, teksa tre oficerë qëndruan duke mos bërë asgjë, duke injoruar lutjet e kalimtarëve njëri prej të cilëve po filmonte që ai të ndalet.

LEXO EDHE  Rrëfehet modelja 40-vjeçare: Sek*i përmirësohet me vitet

Kellie Chauvin njoftoi qëndrimin e saj të Premten, në të njëjtën ditë burri i saj u arrestua, në një deklaratë përmes një avokati.