Arbana Osmani zbulon një tjetër histori tronditëse abuzimi me një 12-vjeçare

Historia e 15-vjeçares që u përdhunua dhe u kërcënua nga roja i shkollës dhe nga 3 të rinj, ka tronditur opinionin publik dhe ka hapur sirtarin e historive që thjesht kishin zënë pluhur dhe nuk dilnin në dritë nga frika që kishin nga abuzesi, por më së shumti frika nga paragjykimet e njerëzve.

Moderatroja e njohur Arbana Osmani nëpërmjet një postimi në Instagram ka bërë me dije që ditën e shtunë tek “Dua të të bëj të lumtur” do të na rrëfejë një histori akoma më tronditëse.

Ajo ka treguar se për herë të parë në një studio televizive një vajzë 12 -vjeçare do tregojë sesi roja e jetimores ka abuzuar me të seksualisht, edhe kur ajo e ka denoncuar.

LEXO EDHE  Kohë pandemie/ Punët që mund t’i marrim botës

Të shtunën, më 6 qershor tek “Dua të të bëj të lumtur” një vajzë rrëfen për herë të parë në një studio televizive se si është abuzuar që në moshë 12-vjecare nga roja i jetimores së Shkodrës dhe pasi e ka denoncuar në polici, ky i fundit ka abuzuar me të”, ka shkruar Osmani.

Image

 

© SYRI.net