Njihuni me surprizat e motit për nesër

Moti i qëndrueshëm dhe me diell do të vijoj edhe për ditën e nesërme. Por, për shkak të kontrasteve termike edhe nesër do të ketë vranësira mesatare kalimtare prej orëve të mesdites deri ato të pasdites. Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobta dhe lokale ndërsa në zonën e jugut lokalisht në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër.

LEXO EDHE  Zgjedhja e kandidatëve nga anëtarët e PD në Kukës, Bardhi: Vullneti i qytetarëve do përcaktojë ekipin qeverisës

Temperaturat e mëngjesit mbeten përsëri të freskëta me vlera të parashikuara nga 6ºC në relievet malore deri në 12ºC në ato të ulta e bregdetare. Në vlerat maksimale temperaturat parashikohen nga 24ºC në relievet malore deri në 28-29ºC në ato të ulta e bregdetare.