Lajm i mirë për Real Madrid, mbrojtësi spanjoll rikuperohet nga dëmtimi

Nacho është rikuperuar nga dëmtimi dhe është kthyer sot në stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës.

Mbrojtësi spanjoll ka kryer të plotë seancën stërvitore pa shfaqur asnjë problem. Ndërkohë aktualisht te Real Madrid, mungesa e vetme në seancat stërvitore është Luka Joviç i dëmtuar pak javë më parë në mënyrë misterioze në ambientet e shtëpisë së tij.

LEXO EDHE  Ndryshon orari i ndeshjeve të Superiores, ja programi për javën e 32-të

Ndeshja e parë e Real Madrid në rifillimin e sezonit është më 14 qershor kundër Eibar-it, dhe Zidane është duke i kushtuar shumë rëndësi përgatitjes fizike të skuadrës, për të qenë në nivelin optimal gjatë ndeshjes së parë pas 3 muajsh mungese aktiviteti.