Juventus hidhet në sulm për lojtarin e Monchegladbach

Juventusi është i interesuar për shërbimet e sulmuesit të Borussia Monchegladbach, Marcus Thuram.

22-vjeçari nënshkroi me skuadrën gjermane nga Guingamp verën e kaluar për shifrën e 9 milionë eurove ndërsa tashmë Juventus është e gatshme për të shpenzojë 25 milionë euro për ta pasur në skuadër.

Për futbollistin gjithashtu janë të interesuar edhe Roma, Interi dhe Fiorentina por sipas gazetës franceze le10sport.com, Juventusi është skuadra që ka bërë hapa konkretë për firmën e tij.

LEXO EDHE  Klubi i radhës i Rashicës, agjenti Lala tregon preferencën e sulmuesit

Në sezonin aktual me Monchegladbach, Thuram, ka shënuar 14 gola dhe ka dhënë 9-të asiste në 37 ndeshje.

Kujtojmë që Marcus është djali i ish-futbollistit të famshëm francez, Lilian Thuran, i cili ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2001-2006.