Arti shqiptar në zi, ndërron jetë këngëtari i njohur

Ndërron jetë pas një sëmundje të rëndë këngëtari i njohur dibran Qerim Sula.

Sula mban titullin Mjeshtër i Madh.

Këngëtari i këngëve epike dhe traditës u nda nga jeta në moshën 69 vjeçare. “Më varrosni në Zall-Dardhë”, aty ku linda”, raportohet se ishte amaneti i tij.

LEXO EDHE  99 raste të reja me Covid-19 në 24 orë, ja si shpërndahen/ 1610 pacientë aktivë, Tirana më e prekura