Meta njofton konferencë për shtyp, sot në orën 13:15

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka njoftuar se do të mbajë një konferencë për shtyp në orën 13:15 të ditës së sotme.

Nuk dihet ende se cila do të jetë tema kryesore që do të flasë sot kreu i shtetit. Para pak ditësh ai, ka propozuar një platformë me 14 pika për integrimin europian të Shqipërisë, shumica e të cilave flasin për Reformën në Drejtësi.

LEXO EDHE  Maskat jo të detyrueshme në Brazil, Bolsonaro: Herët a vonë të gjithë do prekemi nga virusi

I ftuar në një prej studive televizive, Presidenti publikoi dhe disa mesazhe në email të një diplomati të huaj lidhur me emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke denoncuar ndikimin që ka Rama tek ndërkombëtarët.