E fundit/ “The Telegraph” zbulon datën e rikthimit të Premier League

Sezoni 2019-2020 i Premier League do të rifillojë më 17 qershor me dy ndeshje, Aston Vila-Sheffield United dhe Manchester City-Arsenal.

Këtë lajm e ka bërë të ditur “The Telegraph” ku më tej thuhet se klubeve angleze i është paraqitur kalendari i ri i ndeshjeve.

Një tjetër ndeshje e kampionatit mund të luhet të premten e 19 qershorit, dhe gjatë fundjavës do të përmbyllet një raund i plotë.

LEXO EDHE  Inter-Brescia, formacionet e mundshme

Futbolli në ishull u ndalua në mars, për shkak të koronavirusit, dhe vetëm javën e kaluar lojtarët rinisën stërvitjen në numër të kufizuar. Futbolli në ishull u ndalua në mars, për shkak të koronavirusit, dhe vetëm javën e kaluar lojtarët rinisën stërvitjen në numër të kufizuar.