Pasditja me reshje shiu, ja parashikimi i motit për nesër

Ditën e nesërme, vendi ynë gjatë paradites do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta.

Por mesdita dhe orët vijuese do të shtojnë vranësirat, duke sjellë reshje në zonat malore kryesisht, ku më të dukshme vranësirat dhe reshjet e shiut do të jenë në zonën juglindore.

LEXO EDHE  Rindërtimi, mbi 4.8 mld lekë financim për rikontruksionin e banesave/ Ja si shpërndahen

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga 5°C/6°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 4 ballë.