Ngjarje e rëndë, bullizmi në rrjetet sociale i kushton jetën sportistes 22-vjeçare

Mundësja japonezja Hana Kimura, ka vrarë veten në moshën 22-vjeçari pasi prej kohësh vuante nga bullizmi në rrjetet sociale.

Ajo vuante nga depresioni me javë të tëra pasi u shfaq në turneun “Terrace House” ku është ofenduar masivisht në rrjetet sociale për paraqitjen e saj, zgjedhjen që ka bërë për karrierën dhe për arsye të tjera.

“Me keqardhje po raportojmë vdekjen e Hana Kimuras. Ne kërkojmë respekt dhe kohë në mënyrë që të mund të kuptohet më qartë ajo që ndodhi,” – konfirmoi kompania Stardom, së cilës i përkiste luftëtarja japoneze.

LEXO EDHE  Zidane me plan te qarte, nis punën për largimin e dy yjeve të skuadrës

Lajmi pati një ndikim të menjëhershëm në rrjetet sociale ku si luftëtarët edhe tifozët treguan dhimbjen e tyre për vdekjen tragjike të gladiatores së re.