Përlotet live blogeria: Më kërkojnë se*s me mesazhe, karantina ka nxitur dëshirë të zjarrtë seksuale

Blogerja Zhaklinë Lekatari është shfaqur shumë e revoltuar në emisionin “Ftes në 5” në Top Channel, teksa ka folur për mesazhet që i dërgojnë ndjeksit.

Blogeres i ka bërë më shumë përshtypje fakti që ka marrë komente negative në rrjete sociale, ku ndjekësit i kanë kërkuar edhe seks. Gjatë fjalës së saj ajo u përlot, pasi tha se është prekur shumë nga këto komente.

“Është krijuar perceptimi se dikush që flet për edukimin seksual, automatikisht duket sikur unë qëndroj gjithë ditën dhe pres marrëdhënie seksuale”, shprehet Zhaklin.

“Më shpejt sot të kërkojnë të kenë një marrëdhënie, se sa të pyesin për emrin. Sidomos gjatë karantinës, fakti që personat kanë qenë të izoluar, ka ndikuar shumë. Frika për të pasur kontakte me njerëzit tanë, ka krijuar varësi në rrjete sociale. Ka nxitur libiton, dëshirën e zjarrtë seksuale. Këto element të shoqëruar me mungesë të informacionit, sjellin këtë rezultat. Kjo është një dhunë verbale. Një pjesë e mirë e komenteve shkruanin se përse e fyen ti atë, përse e poston ti atë. Është për të vënë duart në kokë. Ajo që mua më tmerron është normalizimi dhe trajtimi i këtyre mesazheve, si sjellje krejt normale. Edukimi seksual është edukatë morale. Më mërzit shumë fakti që është krijuar perceptimi, se dikush që flet për edukimin seksual, automatikisht duket sikur unë qëndroj gjithë ditën dhe pres marrëdhënie seksuale. Ne një gjë kaq të bukur, siç është marrëdhënia seksuale, ta shohim si diçka normale. Liria e të folurit ka një kufi, ne kemi mundësi të vrasim një person, por ne nuk duhet ta vrasim. Unë nuk do të ndalem, përmirësime ka sepse unë e shoh përditë. Nga ana tjetër kjo ka ndikuar në marrëdhënien time, në marrëdhënien time me një partner. Jam më kritike se sa duhet, jam më e frikësuar, sa herë ballafaqohem me një njeri antenat e mia janë më të ngritura. Nëse ti lules i flet çdo ditë me fjalë të bukura, ajo lule rritet dhe bëhet e bukur, nëse një njeriu i flet me fjalë të shëmtuara, ajo lule do të vyshket” – janë fjalët e blogeres.

LEXO EDHE  Vaksinat anti-Covid shkaktojnë impotencë? Boris Johnson dhe Nicki Minaj ironizojnë njëri-tjetrin