Legjenda e Barçës: Messi fajtor për dështimin e Coutinho-s në “Camp Nou”

Lionel Messi është fajtor për dështimin e Philippe Coutinhos  te Barcelona, ka lënë të kuptohet legjenda e klubit katalanas Rivaldo.

Mesfuroshori brazilian u bashkua me klubin spanjoll në janar të 2018 nga skuadra e Liverpooli-t për shumë e 150 milionë eurove. Por aventura e 27-vjeçarit te Barcelona ishte shumë poshtë pritshmërive dhe si rrjedhojë u huazua për sezonin 2019-2020 te Bayern Munich.

“Gjithmonë kam besuar se Coutinho kishte aftësitë për të pasur sukses te Barcelona por ajo gjë nuk ndodhi. Nuk është kurrë e lehtë të gjesh hapësira në një skuadër ku Lionel Messi merr gjithmonë vëmendjen dhe lëvdatat. Është e vështirë që Messi të lejojë të shkëlqejë dikë tjetër pasi ai është lideri i skuadrës. Kështu që Coutinho nuk pati durimin apo mundësinë të gjente vendin e tij në skuadër”. – ka thënë Rivaldo.

LEXO EDHE  Simon Kjaer mbyll sezonin, do të mungojë 6 muaj