Si në parajsë! FOTO nga hoteli luksoz ku Ronaldinjo po kryen arrestin e shtëpisë

Ronaldinjo prej ditësh qëndronte në një burg të Paraguait së bashku me vëllain e tij, për falsifikim dokumentesh. Ditën e djeshme ai u lirua nga ambientet e burgut, për të qëndruar në arrest shtëpie në një nga hotelet e Paraguait.

Që ish-sulmuesi brazilian të largohej nga ambientet e burgut duhet të paguheshin 1.6 mln dollarë, të cilat sipas lajmeve të fundit janë paguar nga Leo Mesi, që është edhe një mik i mirë i Ronaldinjos.

Ky i fundit po qëndron i vëzhguar nga policia tani, në mënyrë që të mos arratiset nga hoteli në të cilin ndodhet. Hoteli ku Ronaldinjo dhe vëllai i tij po qëndrojnë quhet “Palmaroga” dhe është me të vërtetë një vend shumë i bukur.

LEXO EDHE  Rita Ora reagon ashpër për vrasjen e Floyd nga dhuna policore: Heshtja është tradhti

Me një kërkim të thjeshtë në internet arrin të shohësh se në çfarë kushte luksoze është duke jetuar tani Ronaldinjo. Aty ku ai qëndron është një pishinë, nga e cila ka një pamje shumë të bukur në qendër të Asuncion.

26966146-8201301-image-a-33_1586366852816

26966138-8201301-image-a-29_1586366703524

26966148-8201301-image-a-34_1586366908712

NINTCHDBPICT000575833579

NINTCHDBPICT000575818367