“Nëse nuk i japim dot dorën njëri-tjetrit, të japim buzëqeshje”/ Mesazhi i Imzot Frendos

Arqipeshkvi Metropolitan Tiranë-Durrës, Imzot George Frendo nuk e fsheh mërzinë dhe dhimbjen që ndjen kur kujton se meshën e Pashkëve do e mbajë pa besimtarë.

Pandemia e koronavirusit COVID-19 nuk do të lejojë besimtarët të mbushin kishën si çdo vit për Pashkët. “Na ka mërzitur.

Është shumë e vështirë të mbash meshë pa besimtarët. Është shumë e dhimbshme të përjetojmë këtë dhe kisha është bosh. Por nuk kemi mundësi” thotë Imzot George Frendo në një intervistë me skype për Ora Neës.

LEXO EDHE  "Braktisje për 7 vite"/ Basha: Sot Rama, po i shtyp dhe po i mbyll gojën shqiptarëve

Dhe në këto ditë izolimi dhe distancimi social imzot Frendo ka një apel: Është e vërtetë që nuk mund të japim dorën njeri tjetrit por të paktën një buzëqeshje. Mos i mungoni buzëqeshjet.”

“Shpresa na jep kurajon për të ecur përpara. Ti lutemi Zotit të njohim vetveten më mirë” nënvizon Arqipeshkvi Metropolitan Tiranë-Durrës.