Koronavirusi i kushtoi mijëra euro dëm këngëtares së njohur shqiptare

Koronavirusi i ka prishur planet këngëtares së njobur Shkenda Dubova dhe përveç kësaj i ka shkaktuar edhe dëme financiare.

Prive.al ka arritur të mësojë se në kushte normale, Shkenda do nisej sonte me një grup shoqesh drejt Maldiveve për të festuar ditëlindjen. Megjithatë, një plan i tillë ka dështuar tërësisht duke bërë që të ketë dëm edhe në aspektin financiar.

Dubova mësohet të ketë arritur që ta spostojë rezervimin e hotelit për të dhe shoqet e saj në një kohë tjetër mirëpo kjo gjë nuk vlente për biletat e avionit.

LEXO EDHE  Shqiptarja shfaqet në videon e faqes së njohur botërore dhe flet për ‘xhindet (Video)

Afro 20,000 euro bileta për grupin e shoqërisë të paktën deri tani nuk kanë arritur të rimbursohen nga linjat ajrore duke bërë që Shkendës t’i kushtojë goxha edhe në xhepin e saj kjo krizë.