Edhe dy infermierë në Tiranë fitojnë betejën me Covid-19, ja sa shkon numri i të shëruarve

Dy infermierë në Tiranë janë shëruar nga koronavirusi, duke iu bashkuar 28 pacientëve nga personeli mjekësor që ishin prekur nga Covid-19 dhe ishin shëruar më parë.

Kjo është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të nje postimi në rrjetet sociale.

Me dy të shëruarit e ditës e sotme, numri i pacientëve që e kanë fituar luftën me Covid-19 brenda personeleve mjekësore shkon në 30.

Ministria e Shendetësisë njoftoi se brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shëruar 17 personave të tjerë. Numri i përgjithshëm të shëruarve në vend është tashmë 182.

LEXO EDHE  Moti sot, ja surprizat që iu presin

Postimi:

Çdo mjek, infermier dhe punonjës i sistemit shëndetësor që e fiton betejën me 🤜#COVID19🤛 është një lajm i mirë për të gjithë!

Edhe 2️⃣ infermierë në Tiranë janë shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP🙏🏼

Shkon në 3️⃣0️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar nga COVID-19 ✅

Deri tani janë 1️⃣8️⃣2️⃣pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me 🤜#COVID-19🤛

#FORCA