Nuk morën shpërblimin e premtuar nga qeveria, bluzat e badha në Lezhë nisin protestën

Infermierët dhe mjekët e Urgjencës në Lezhë kanë nisur të protestojnë pasi nuk kanë marrë shpërblimin që u është premtuar nga kryeminsitri Rama.

“Na u premtuan 1000 euro dhe na dhane 5000 lek. Refuzojmë këtë shpërblim që ua kalojmë familjeve në nevoje. Ne do të vijojme punen pavarsisht rrezikut. Eshte absurde ajo që na u dha nga ajo që na u premtua.” u shprehën për AbcNews.

LEXO EDHE  FOTO/ Dyshohet se ekzekutuan taksistin, ja kush janë dy vëllezërit e arrestuar

Ata thonë se nuk e duan shpërblimin dhe se do ua japin fëmijëve në nevojë. Në Lezhë deri më tani janë të konfirmuara 14 raste me Covid-19 dhe asnjë rast vdekjeje.