Theu rregullat e izolimit, 3 muaj arrest shtëpie për sulmuesin serb

Futbollisti i Serbisë Aleksandar Prijovic, u arrestua nga policia pasi theu rregullat e karantinës. Autoritetet duket se nuk tolerojnë askënd për shkeljen e masave izoluese të vendosura për shkak të koronavirusit.

Ish-lojtari i Parmës është dënuar me 3 muaj arrest shtëpie pasi shkeli masat e vendosura në Beograd.

LEXO EDHE  Publikohet video/ Ja si u përplas Grezda me futbollistin serb në parkingun e stadiumit

Autoritetet arrestuan sulmuesin 29 vjeçar dhe 19 persona të tjerë mbrëmjen e së premtes, të cilët ishin mbledhur në lokalin e një hoteli për të festuar.