Gëzim Kruja përcillet në mënyrën më të veçantë nga shkodranët për në banesën e fundit

Mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja, po përcillet për në banesën e fundit ditën e sotme.

Duke qenë një situatë aspak e zakonshme për shkak të Koronavirusit, aktorit të mirënjohur nuk mund t’i bëhen nderimet e duhura. Megjithatë qyteti i Shkodrës do ta përcjellë nga dritaret e shtëpive me duartrokitje artistin Gëzim Kruja.

LEXO EDHE  Vetingu/ Dyshimet, Petrit Aliaj shleu borxhin 100 mijë USD për 3 vjet, vetëm me rrogën e gjyqtarit

Në orën 12 të gjithë do jenë nëpër dritare dhe ballkone për të nderuar Krujën. Makina që mban arkëmortin do të ndalojë edhe përpara Teatrit Migjeni, aty ku artisti kaloi gjithë jetën.

Gëzim Kruja u nda nga jeta ditën e djeshme pasi vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.