I infektuar me Covid-19, Boris Johnson shtrohet në spital

Kryeministri britanik Boris Johnson u dërgua në një spital, pasi shfaqi simptoma të forta të koronavirusit, 10 ditë pas infektimit, duke përfshirë edhe ethe.

“Ky është një hap paraprak,” tha një zëdhënës i qeverisë në një deklaratë.

“Kryeministri falënderon stafin e shëndetësisë për të gjithë punën e tyre të jashtëzakonshme dhe e nxit publikun që të vazhdojë të ndjekë këshillat e qeverisë për të qëndruar në shtëpi, për të mbrojtur mjekët dhe infermierët, por dhe për të shpëtuar jetë”, thuhet në deklaratë.

LEXO EDHE  Ludovik Dodaj para Vetting/ Kursime cash, huatë dhe kreditë, ja problemet me pasurinë

Johnson mbetet përgjegjës për qeverinë dhe është në kontakt me kolegët dhe zyrtarët ministror.