Dy të dyshuarit me COVID-19 në Korçë, dalin përgjigjet e analizave

Kanë rezultuar negative përgjigjet e analizave për COVID-19 për dy personat e dyshuar se ishin prekur me koronavirus në qytetin e Korçës.

Burime bëjnë të ditur se në qytetin e Korçës në 24 orët e fundit nuk ka asnjë të indfektuar me COVID-19.

Në qytetin juglindor deri tani janë konfirmuar 16 raste me COVID-19, ndërkohë tre të infektuarit e parë në këtë qytet, çifti i të moshuarëve dhe menaxheri i lokalit janë shëruar.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit/ Ja çfarë ndodh me kohën dhe temperaturat javën e ardhshme (Foto)

Gjithësej në vendin tonë janë konfimruar 277 raste me COVID-19, ku 16 prej tyre kanë ndërruar jetë.