Revoltohet moderatorja sportive: Mirë që na morën lirinë por edhe pagat tani

Moderatorja e RTSH-së, Hygerta Sako, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar e revoltuar ndaj shtrëngimit të masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

“Mirë që na morën lirinë, shkojnë përgjysmojë pagat e administratës shtetërore, a thua rrogat e larta shumë këtu tek ne, por shtyhen pa afat operacionet kirurgjikale dhe ndërhyrjet dentare.

Po çfarë kujtojnë këta se bëjnë operacione apo shkojnë te dentisti për qejf? Të sëmurët e tjerë të mbajnë radhën. COVID-19 ka rëndësi.

Kam ngelur gojë hapur. Lusni Zotin të mos na zerë dhëmballa. S’di çfarë të them më”, shkruan Sako.

LEXO EDHE  Njihuni me aktoren e "Portokallisë" që do të futet në shtëpinë e "Big Brother VIP"