UEFA gjobit sërish Man.City-n, ja cila është arsyeja

Manchester City është sërish në qendër të vëmendjes së UEFA, teksa është dënuar me një gjobë prej 3 mijë eurosh.

Ky vendimi vjen për shkak të thyerjes së rregullores në artikullin 29.0e, për rregullin e veshjeve të fanellave.

Në ndeshjen e Ligës së kampionaeve kundër Real Madrid, uniforma mbante logon e një sponsori në pjesën e përparme dhe të pasme, e cila është e ndaluar. Në fakt logoja është e lejuar në pjesën e pasme, dhe nuk duhet të jetë me e madhe se 20 cm.

LEXO EDHE  Dortmund-i luan tenis me Paderborn-in, i shënon 6 gola në 45 minuta

Edhe logoja e xhupit të mbajtur nga lojtarët e City-t, gjatë nxemjes nuk respektoi rregullat e UEFA.