Covid 19, shërohen edhe 5 mjekë dhe infermierë

Pesë mjekë dhe infermierë janë shëruar nga koronavirusi, duke e çuar në 13 numrin total të të shëruarve.

Njoftimi është dhënë nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të cilës betejën me Covid 19 e kanë fituar në total 67 pacientë, përfshi këtu edhe mjekët dhe infermierët.

LEXO EDHE  "Me pseudonimin Cigarja", Tufa akuzon Ruçin si spiun të Sigurimit. I publikon dokumentin

Ndërkohë referuar të dhënave zyrtare të bëra publike mesditën e sotme, numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri ka arritur në 259.

Si pasojë e Covid 19, 15 persona kanë humbur jetën.