James Rodriguez drejt largimit nga Real Madrid

James Rodriguez nuk është në planet e Real Madrid dhe gjatë merkatos së verës do të tentohet transferimi i tij në një klub tjetër.

Kontrata e kolumbianit me “Los Blancos” skadon gjatë verës së vitit 2021 dhe Reali dëshiron ta largojë më parë nga skuadra, duke shmangur kështu një largim me kosto zero të futbollistit.

Trajneri Zidane e ka bërë të ditur prej kohësh që James nuk ështe pjesë e planeve të tij në klubin madrilen.

LEXO EDHE  Bayern Munich-Dusseldorf, publikohen formacionet zyrtare

Ai u huazua te Bayerni për dy vjet, mirëpo ka luajtur vetëm 650 minuta gjatë gjithë sezonit, më pak se 20 lojtarë të tjerë të Real Madridit. Për herë të fundit ai kishte luajtur më 19 tetor, në humbjen 1:0 kundër Mallorcas.