Befason Vincent Kompany, merr përsipër rrogat e lojtarëve të Anderlecht

Vincent Kompany ka ofruar të paguajë për rrogat e lojtarëve të Anderlecht, nëse ata refuzojnë të heqin dorë nga paga e tyre mes pandemisë të koronavirusit.

Anderlecht u ka kërkuar lojtarëve të tyre që të ndërpresin pagën për një muaj, ndërsa Kompany u ka ofruar shokëve të skuadrës ndihmën e tij, nëse nuk janë në gjendje ta bëjnë këtë, raporton “Het Laatste Nieuws” në Belgjikë.

LEXO EDHE  Young bind drejtuesit e interit, zikaltërit i ofrojnë anglezit rinovimin e kontratës

Kujtojmë që Kompani, shërben për skuadrën e Anderlecht, si lojtar dhe njëkohësisht si trajner.