Covid 19, shërohen edhe 7 pacientë / Numri total shkon në 40

Numri i personave të shëruar nga Covid-19, ka shkuar në 40 persona. Njoftimi është bërë në rrjetet sociale nga Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.

Rama bën me të ditur se shtatë persona të tjerë ja kanë dalë me sukses në betejën me COVID 19.

Ai shkruan se ky është një tjetër lajm i gëzuar tashmë në luftën me koronavirusin, që ka shënuar 10 viktima.

LEXO EDHE  Shembja e Teatrit/ Le Monde: Rama dërgoi policinë për të rrënuar një nga godinat më të vyera

“Lajm i mirë: 7 të shëruar sot”, shkruan Rama.

Ndërkohë numri i personave të konfirmuar deri më tani me koronavirus në vendin tonë ka arritur në 197 persona.

Ndërkohë, në një tjetër postim, Rama shkruan “kini besim, jemi në rrugën e duhur dhe nesër do jemi krenarë për se si dolëm nga kjo luftë e mallkuar”.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1048331868930137/