VIDEO/ Skandal, ja si vidhen ndihmat e familjeve të mbetura në çadra ose në nevojë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjet denoncimin me video të një qytetari, i cili pretendon se ndihmat që po shpërndahen për familjet në nevojë po vidhen.

“Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e banorit në çadër, të cilit tërmeti i shkatërroi shtëpinë!”, shkruan Berisha, duke publikuar videon dhe denoncimin.

Sipas denoncuesit, në media dalin ushtarakë duke mbushur kuti të plota, ndërsa njesia administative Milot i shpërndan me thasë mbeturinash dhe ushqimet në total janë: Një Cola, një Sprite , dy miell, një oriz, një makaron, dy kripë edhe një Molto.

Denoncimi i publikuar nga Berisha

“Zoti Berisha!

Jam një qytetar i njësisë administrative Milot. Dua të denoncoj vjedhjen e hapur të ndihmave që kanë ardhur për të pastrehët në çadra, që jemi të mbyllyr në karantinë.

LEXO EDHE  Riatdhesimi i shqiptarëve, kriteret janë përcaktuar nga Ministria e Jashtme/ Balluku sqaron procedurat

Me keqardhje dua të denoncoj propagandën qeveritare kundrejt realitetit që marrim. Në media dalin ushtarakë duke mbushur kuti të plota, ndërsa njesia administative Milot i shpërndan me thasë mbeturinash dhe ushqimet në total janë: Një Cola, një Sprite , dy miell, një oriz, një makaron, dy kripë edhe një Molto.

Këtë që po të nis e deklaroj me përgjegjësi të plotë ligjore që s’kam marrë asgjë tjetër. Emri i qytetarit që mori këtë ndihmë quhet …. kërkojmë t’i ruhet anonimiteti se mund t’i hapin probleme për rindërtimin e shtëpisë.”