COVID-19/ Ndërron jetë babai i ish-futbollistit të Lazios

Ish-mesfushori i Lazios, Dario Marcolin, ka humbur babain e tij, Giancarlon, nga virusi COVID-19.

Babai i fituesit të Serisë A me Lacion, ishte i përfshirë në listën e 921 rasteve të infektuar në qytetin e Brescias, siç raportojnë autoritetet mjekësore. Sipas “Corriere della Sera”, janë diku te 100 persona që kanë humbur jetën në këtë zonë, ku është dhe Giancarlo Marcolini.

LEXO EDHE  Laporta: Dembele është më i mirë se Mbappe

I ndjeri ishte 75-vjeç dhe nuk dihet nëse kishte problem të tjera shëndetësore.