Coronavirusi prek dhe Barcelonën, konfirmohet rasti i parë pozitiv

Kreu i shërbimeve mjekësore të Barcelonës, Ramon Canal, ka dalë pozitiv në testet për koronavirus.

Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, Canal, është i shtruar në spital në gjendje të stabilizuar mjekësore. Për tu theksuar është dhe fakti që pozitiv në korona, ka dalë edhe udhëheqësi mjekësor në sektorin e hendbollit te Barcelona.

LEXO EDHE  Hakaj “harron” të kaluarën: Kam pak emocione për sfidën ndaj Partizanit, Vllaznia favorite për të fituar

Kujtojmë që futbollistët katalanas, vazhdojnë izolimin në shtëpitë e tyre duke pritur që të normalizohet situata, ndërsa asnjë prej tyre nuk ka shfaqur probleme.