Koronavirusi/ Shkon në 22 numri i të infektuarve në Kosovë

Ka shkuar në 22 numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë. Një rast i ri është shënuar ditën e sotme.

Lajmin e ka konfirmuar, infektologu Valbon Krasniqi.

“Mund të ju konfirmoj se e kemi edhe një të prekur me koronavirus. Është familjar i të infektuarve me kosonavirus nga Malisheva”, ka thënë Krasniqi.

Instituti Kombëtar i Shëndetit vazhdimisht është duke bërë thirrje për respektimin e rekomandimeve me qëllim të parandalimit të përhapjes së pandemisë COVID-19.

LEXO EDHE  'Baldushku'/ Me kanabis dhe kokainë, arrestohen dy persona në Tiranë

Në një komunikatë për media ndërkohë u kanë bërë thirrje edhe gazetarëve që të respektojnë distancën prej 2 metrave gjatë konferencave dhe punës në terren.

Përveç tjerash IKSHP bën thirrje që qytetarët të mos grumbullohen dhe të shmangin kontaktet e ngushta me njerëz.