Arjan Çani i “vjell vrer” ndaj Edi Ramës: O Faraon i Egjiptit, merr hak fort… o diarre

Gazetari Arian Çani ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit të vendit, Edi Rama. Me një status në profilin zyrtar të faqes “Zonë e Lirë” në rrjete sociale, Arian Çani ‘ka vjellur vrer ndaj kryeministrit, pas vendimit të qeverisë, i cili ka ndaluar transmetimet audiovizive, me më shumë se dy persona, për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Arian Çani ka shpërthyer me nota fyese ndaj Edi Ramës, duke e etiketuar me ironi si Faraonin e Egjiptit, i cili po shfrytëzon situatën për të marrë hak.

LEXO EDHE  Ylli televiziv diagnostikohet me koronavirus, ja çfarë bën më pas

“Na mbylli I Gjati na mbylliiii….Ka 20 vjet që e pret këtë ditë…Putain… Bravo Ramses! Bravo o Faraon i Egjiptit!!! Tani je që je, futi një të mbyllur rrjeteve sociale diarre dhe fli i qetë….Të erdhi dita dhe e meriton. Ke luftuar për këtë ditë…Jepi Rams. Merr hak fort. Askush s’e ka mendjen në këto kohë kolerash. Madje shumica e banorëve idiotë dhe analfabetë të këtij katundi, do gëzohen pa masë. Jepi Ramses Faraoni…Godit fort. Deguelasse!”– shkruan Çani.