Enca e revoltuar: Ja kush e krijoi dhe e përhapi Koronavirusin

Personazheve të njohur të showbiz-it që kanë reaguar për situatën e koronavirusit duke dhënë këshilla apo mendime personale, i është bashkuar edhe Enca Haxhia.

Këngëtarja flet e revoltuar për gjendjen në të cilën njerëzit janë katandisur, duke u shprehur se e gjitha është e krijuar nga vetë njeriu. Sipas Encës, humanizmi ka vdekur dhe ne vetë jemi fajtorë për këtë.

LEXO EDHE  Arti në zi/ Ndahet nga jeta ikona e muzikës! Emri (Foto)

“Gjithçka që mund të mendoj për koronavirusin është: Si munden njerëzit t’ia bëjnë njerëzve këtë? Është një virus i krijuar nga njerëzit.

”Humanizmi ka vdekur”- shkruan këngëtarja në postimin e saj në Instastory.

Image