Bie në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën punëtori i mirëmbajtjes së rrugëve

Një 60-vjeçar ka humbur jetë në Tiranë pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Policia bëri të ditur se rreth orës 12:45, në Qendrën Shëndetësore në Baldushk është dërguar pa shenja jete shtetasi H. M., rreth 60 vjeç, mirëmbajtës i rrugëve në Njësinë Administrative Baldushk.

LEXO EDHE  Bëri kallëzim të rremë se i grabitën shtëpinë, arrestohet

Sipas policisë, gjatë kohës që ka qenë duke punuar në fshatin Vrap, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.